4 روش رایج سرمایه گذاری در امارات

۴ روش رایج سرمایه گذاری در امارات

۰
(۰)

روش های سرمایه گذاری ایرانیان در دبی

روش های سرمایه گذاری ایرانیان در دبی

امارات متحده عربی (United Arab Emirates9)  از ۷ امارت تشکیل شده است که پایتخت آن ابوظبی می باشد.این کشور پادشاهی در جنوب غربی آسیا و در شرق شبه جزیره عربستان قرار دارد، که برای قرار گیری در جنوب خلیج فارس و داشتن ذخایر نفتی و گازی بسیار زیاد دارای اهمیت می باشد.کشور امارات به دلیل امنیت و ثبات اقتصادی بالا که در این ۱۰ سال داشته مقصد سرمایه گذاری مردم کشور های مختلف به خصوص انگلیس، هند، فرانسه و… می باشد.

انواع روش سرمایه گذاری در امارات

۱.سرمایه گذاری در امارات با خرید ملک

۲.سرمایه گذاری در امارات از طریق صندوق های مالی

۳.سرمایه گذاری در امارات با ثبت شرکت

۴.سرمایه گذاری در امارات به روش کار آفرینی

 

سرمایه گذاری در امارات با خرید ملک

اگر دنبال کسب در آمد و حفظ ارزش سرمایه خود و سرمایه گذاری هستید. میتوانید با خرید ملک در امارات سرمایه گذاری نمایید. شما با خرید ملک در دبی می توانید اقامت این کشور را دریافت نمایید. البته شما زمانی اقامت این کشور را بدست میاورید که با حداقل یک میلیون درهم خانه خریداری نمایید.مدت زمان ویزا براساس میزان مبلغ خانه خریداری شده می باشد. این ویزا حداکثر تا ۲ سال قابل تمدید خواهد بود تا زمانی که مالک آن ملک باشید و حداقل هر ۱۸۰ روز یک بار به کشور سفر کند.مدت زمان ویزا براساس میزان مبلغ خانه خریداری شده ممکن است بین ۲ تا ۱۰ سال باشد. غیبت طولانی مدت امکان دارد منجر به لغو ویزا بشود. تمام امور مربوط به دولت باید در امارتی (بخش) که خانه خریداری شده  انجام می شود. این ویزا به شما اجازه کار را نمی دهد ولی در صورت تمایل با دریافت مجوز میتوان کار کرد. ویزای اقامت دائم وجود ندارد، و باید هر دو سال یکبار ویزا را تمدید کرد.

این ویزا نیز برای شما تابعیت را فراهم نمی کند.برای خرید ملک نمی توان از وام استفاده کرد بنابراین سرمایه گذار باید با سند و مدرک ثابت نماید که مبلغ مورد نظر او بصورت نقدی در حساب قرار دارد و بدون دریافت هیچ گونه وامی این مبلغ تهییه شده است.ملک حریداری شده تا سه سال نمیشود فروخته شود.ملک خریداری شده باید کامل بوده و در مرحله پیش ساخت و یا پیش فروش نباشد و باید در منطقه آزاد امارات قرار گرفته باشد.اگر شما به عنوان کار آفرین در پروژه ۵ میلیون درهمی شرکت کرده باشید هم میتوانید خانه خریداری نمایید.جهت خرید ملک در امارات می توانید از بهترین وکلای ایرانی در امارات مشاوره دریافت نمایید

سرمایه گذاری در امارات از طریق صندوق های مالی

روش دیگر دریافت ویزا امارات سرمایه گذاری از طریق صندوق های مالی یا همان خرید اوراق قرضه و یا سهام می باشد، که افراد بالای ۲۱ سال می توانند اقدام کنند. این افراد نیز میتوانند با خانواده وارد کشور امارات بشوند.

سرمایه گذاری در امارات با ثبت شرکت

سرمایه گذاری در امارات با ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی از پرطرف دار ترین روش سرمایه گذاری خارجی می باشد؛ به دلیل  مزیت هایی مانندمالیات کم ، سهولت در تجارت، زیرساخت‌های تجاری پیشرفته، سیستم حکومت الکترونیکی و… فرصت‌های تجاری روبه‌رشد را برای آن‌ها فراهم می‌نماید. مجوزهای تجاری و فعالیت‌های تجاری گوناگونی در این کشور وجود دارد که افراد مختلف می‌توانند یکی از آن‌ها را با توجه به حوزه کاری خود انتخاب کنند. سرمایه‌گذاران می‌توانند با انجام مراحل ثبت شرکت ، شرکتی را در امارات متحده عربی تأسیس کنند.بر اساس تصمیم تازه دولت امارات در سال ۲۰۲۱، می‌توانید یک شرکت در این کشور راه‌اندازی کنید که به‌طور صددرصد خارجی باشد .مجوز ثبت شرکت در امارات به سه نوع تقسیم می شود.مجوز حرفه‌ای (Professional License) مجوز تجاری (Commercial License) مجوز صنعتی (Industrial License)

مجوز حرفه‌ای (Professional License):

مجوز حرفه‌ای برای مشاغل خدماتی و مشاغلی است، که نیازمند توانایی‌های ذهنی، تحصیلات دانشگاهی و یا روش‌های علمی و دقیق هستند مانند شرکت‌های خدمات پزشکی، شرکت‌های مشاوره مدیریت.

مجوز تجاری (Commercial License):

شما با دریافت مجوز تجاری می‌توانید در امارات به تجارت کالا و فروش بعضی خدمات و کالا ها بپردازید.با استفاده از این مجوز شما میتوانید انواع مختلفی از کالاها را به امارات وارد نمایید و بفروش برسانید یا به خارج از امارات صادر کنید. مانند تجارت البسه، تجهیزات، خودرو و …حتی میتوانید خرید و فروش املاک در امارات داشته باشید.میزان مالکیت شرکت در این روش ۵۱% به ۴۹% است. به‌این صورت که فرد بومی و نماینده شرکت در امارات ۵۱% مالکیت و شما ۴۹% مالکیت شرکت را در دست دارید.البته در این روش میتوانید مالک صد در صد شرکت باشید.

مجوز صنعتی (Industrial License):

این مجوز به کسب و کار هایی داده میشود که در زمینه تهیه، تولید و پردازش کالا فعالیت دارند. مانند مواد صنعتی، نفت و گاز، مواد غذایی، داروسازی و … جز این موارد هستند.از جمله شرایط ثبت شرکت در دبی و سایر مناطق امارات در این روش این است که نوع مالکیت باید ۴۹%-۵۱% باشد. یعنی فرد بومی یا همان نماینده شرکت در امارات ۵۱% مالکیت و شما ۴۹% آن‌را در اختیار دارید.به دلیل این که نوع فعالیت تولیدی و صنعتی است، امکان ثبت شرکت مجازی در امارات وجود ندارد. یعنی لازم است حتما دفتر اداری یا کارخانه داشته باشید.

سرمایه گذاری در امارات به روش کار آفرینی

این کشور پذیرنده خوبی برای کار آفرینان و سرمایه گذاران در امارات محسوب میشود و با ارائه قوانین ویژه، اتباع خارجی را به سرمایه گذاری از این طریق تشویق می‌کند. سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در کشور امارات آسان و لازمه آن ارائه طرح تجاری قوی می باشد تا به این کشور ثابت شود که کارآفرینی شخص برای امارات دارای منفعت و سود است. حداقل سرمایه برای کار آفرینی در این کشور ۵ میلیون درهم میباشد، که بعد از تایید طرح تجاری سرمایه گذار میتواند محلی برای فعالیت خود انتخاب نماید و به یک شریک با تابعیت کشور امارات نیاز دارد.اگر سرمایه گذاری در منطقه آزاد امارات انجام شود تمامی مالکیت میتوان برای سرمایه گذار باشد. سرمایه گذار از طریق این روش می تواند برای خود و خانواده خود اقامت ۵ ساله دریافت کند.

تعریف صندوق سرمایه گذاری امارات

تعریف صندوق سرمایه گذاری امارات

صندوق های سرمایه گذاری در امارات یکی از روش‌های غیرمستقیم مدیریت دارایی‌ها در بورس محسوب می‌شوند. این صندوق‌ها با بهره‌گیری از نیروهای متخصص و با تجربه به کمک افرادی می‌آیند که دانش کافی یا زمان لازم برای تحلیل این بازار را ندارند و با تشکیل سبدی متنوع از اوراق بهادار مختلف، سرمایه آن‌ها را مدیریت می‌کنند. سرمایه‌گذاران بازارهای مالی با خرید واحدهای این صندوق ها می‌توانند در آن‌ها سرمایه‌گذاری کنند. نکته جالب درباره صندوق های سرمایه‌گذاری این است که افراد با هر میزان سرمایه، با هر مقدار ریسک‌پذیری و هر افق زمانی که برای کسب سود در بازار سرمایه دارند، می‌توانند با انتخاب انواع مختلف صندوق‌ها، سرمایه‌گذاری مطابق با اولویت‌های خود را در این بازار تجربه کنند.

حداقل سرمایه گذاری در دبی چقدر است

حداقل سرمایه گذاری در امارات که جزو راحت ترین روش های مهاجرت به امارات محسوب میشود خرید خانه به مبلغ ۱ میلیون درهم می باشد.

 

بهترین سرمایه گذاری در دبی  براساس روش های گفته شده چیست؟

بهترین روش براساس میزان سرمایه می توان خرید خانه یا خرید سهام نام برد.شما میتوانید با حداقل ۱ میلیون درهم خانه خریداری نمایید و با اجاره دادن خانه در صورتی که نمیخواهید در آن زندگی کنید درآمد کسب نمایید. و یا با کمترین مبلغ ممکن می توانید سهام خریداری کنید و از آنجایی که اقتصاد کشور امارات موفق بوده و ثبات کافی را دارد سرمایه گذاری امنی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

 

  ************* برای دریافت مشاوره  با بهترین وکلای ایرانی در امارات اینجا کلیک کنید *************

این صفحه براتون مفید بود؟

لطفا روی ستاره کلیک کنید و امتیاز بدید!

امتیاز این صفحه: ۰ / ۵. تعداد امتیازها: ۰

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل