بلاروس

بلاروس نیز یکی از کشورهای اروپایی نیز هست که؛ با کشورهایی از جمله اوکراین، لهستان، روسیه، لتونی و لیتوانی نیز همسایه بوده و هم سایه هم دیگر نیز هستند. این کشور نیز در زمان شوروی سابق نیز عضوی از همین کشور بوده؛ و بعد از پایان جنگ سرد نیز، از این کشور جدا شده و تبدیل به یک کشور به نام روسیه سفید مستقل شده است. و بعضی از چیزها رو مانند ارز آن کشور به نام روبل روسیه از آن به ارث برده است.

درمورد بلاروس

این کشور که زمانی عضوی از شوروی کمونیستی سابق بوده؛ الان تبدیل به یک کشور مستقل به نام بلاروس شده که، به معنای روسیه سفید است. این کشور با دو کشور ایران و روسیه روابط؛ سیاسی، نظامی، اقتصادی، فرهنگی و... بسیار خوبی دارد. تا حدی که با شروع جنگ روسیه و اوکراین نیز بلاروس رسما اعلام کرد که؛ در این جنگ طرف روسی این جنگ را گرفته و از این کشور حمایت تسلیحاتی و همین طور نیروی انسانی کارآمد خواهد داشت. و از آن طرف این کشور در روابط با ایران نیز همه جوره؛ در حال حمایت از ایران است.

مناطق دیدنی بلاروس

بلاروس نیز دارای مناطق دیدنی و زیبایی از جمله مینسک، گرودنو، برست، ویتبسک، گومل، موگیلف، پولوتسک، لیدا و... است. که ما به شما توصیه میکنیم که اگر قصد سفر به یک کشور اروپایی برای گشت و گذار داشته؛ و میخواهید یک سفر خاص و متفاوت رو نیز تجربه کنید این کشور نیز جای شما خواهد بود.

زندگی در این کشور

زندگی در کشور بلاروس نیز به صورت کلی به شما توصیه نخواهد شد زیرا؛ این کشور هم مانند روسیه نیز بیشتر از این که تولید کننده محصولی برای زندگی عادی مردمی باشد. بیشتر تولید کننده اسلحه بوده و زیاد جای خاصی برای سرمایه گذاری در صنایع خاصی ندارد مگر اینکه؛ شما قصد مهاجرت تحصیلی یا اینکه برای گردش به این کشور نیز سفر کنید.