قم

قم شهری که در آن حضرت فاطمه(ص) در آن جا تدفین شده اند یکی از شهرهای مهم مذهبی ایران و از شهرهای مهم مذهبی در جهان به شمار می آید. (و دارای وکیل های خبره در همه حوزه ها هستند.) در اینجا قصد داریم تا برای شما از این شهر مذهبی و وکیل های این شهر برای شما نیز صحبتی داشته باشیم. ادامه مقاله رو همراه ما باشید.

قم

قم شهری در جنوب تهران پایتخت کشور است که این شهر مرکز شهر و استان آن نیز به حساب آمده و در کنار رودخانه قمرود نیز واقع شده است. از نظر مذهبی در این شهر بیشتر شیعیان دوازده امامی هستند اما در کنار آن اقلیت های مذهبی نیز مانند زرتشت و مسیحی نیز زندگی می کنند. اما در کنار آن ها ممکن اقلیلت های دیگری نیز باشند. به شهر قم لقب های بی شمار زیادی نیز نسبت داده شده که لقب اصلی نیز که به صورت رسمی شهرداری آن را تایید می کند پایتخت مذهبی و قطب فرهنگی کشور است.

عناوین شهر قم

همین طور قم به عناوینی نظیر شهر علم، حرم اهل بیت، دارالموحدین، استراحتگاه مومنین، آشیانه آل محمد و شهر کریمه اهل بیت نیز شناخته می شود. همچنین این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی جهان شیعه، قطب علوم اسلامی، بزرگ ترین قطب انتشار کتب دینی در غرب آسیا و پایتخت دوم ادبیات کودک و نوجوان شناخته است. این استان یکی مهاجر پذیرترین شهرهای ایران است که از کشور های عربی مانند سوریه، عراق و لبنان و همین طور افغانستان که بیشتر آن ها را کارگران تشکیل داده اند مهاجر پذیرفته است.

هنرهای سنتی

این شهر همانند شهرهای دیگر ایران دارای هنرهای دستی خود است که در ادامه آن ها را به شما معرفی خواهیم نمود.

قالی بافی

قالی بافی و فرش شهر قم شهرتی جهانی نیز دارد که این طرح های این فرش های در استان بر گرفته از فرهنگ آن ها است.

منبت کاری

منبت کاری حکاکی رو چوب است که قطب اصلی این هنر در ایران نیز همین شهر بوده و این هنر در بخش های مختلف جهان شهرت بسیار بالایی نیز دارد.

 سوغاتی های قم

قم شهری با سوغاتی های ماندگار و خاطره انگیز است که این سوغاتی ها عبارت اند از:

سوهان

سوهان از قدیمی ترین سوغاتی های این شهر بوده و به آن حلوای قمی نیز گفته میشود؛ و بعدها که مظفرالدین شاه از این سوغات استفاده می نمود به آن لقب رهاورد قم را داده اند.

انگشتره نقره دست ساز مردانه

در کنار سوهان و فرش انگشتر نیز به عنوان سومین سوغاتی این شهر به حساب می آید که مورد توجه زائرین است و انگشترهای ساخته شده توسط هنرمندان قمی بسیار باکیفیت و دست ساز است.

پیشرو در ورزش

این استان در ورزش هایی که برای شما نامبرده می شود جزو استان های پیشرو نیز به شمار می آید.

فوتسال

فوتسال در این استان به دلیل هواداران پرشور، مربیان و بازیکنان با استعداد به همراه سرمایه گذاری هایی که در این استان شده باعث رشد این ورزش شده است.

کشتی فرهنگی و کاراته

این شهر به دلیل سرمایه گذاری های انجام شده توسط مراجع ذیل ربط باعث رشد این ورزش ها و دستاوردهایی بسیار عالی برای جوانان، نوجوانان و بزرگسال ها این منطقه شده است.

مکان های گردشگری

این استان بخاطر قدمت بالایی که دارد دارای مکان های دیدنی، زیارتی و گردشگری بسیاری است که بخشی از آن ها عبارت اند از حرم حضرت معصومه(ص)، مدرسه پامنار، مسجد اعظم، مسجد جامع قم و مدرسه جهان گیرخان، مسجد امام حسن عسگری، مسجد جمکران، آرامگاه فتعلی شاه قاجار، شاه عباس صفوی و... نیز هست.

وکیل قم

مخاطبان عزیز ممکن شما به خاطر وجود مشکلات حقوقی و قضایی برخورد نمایید که در این صورت نگران نباشید وکیل های متخصص ما شما را در این امر یاری خواهند داد. وکیل های ما در همه حوزه از جمله دعاوی حقوقی، دعاوی قضایی، دعاوی ملکی، ثبت شرکت و... نیز به شما کمک شایانی نیز داشته باشند. دوستان عزیز خیلی ممنون تا انتهای مقاله همراه ما بودید لطفا نظرها و پیشنهادهای خود را برای ما در قسمت کامنت ها به اشتراک بگذارید. منبع: صفحات وب