همدان

همدان یکی از شهرهای بزرگ ایران نیز به حساب می آید که در، غرب کشور و مرکز شهر و استان هم نیز به حساب می آید.(و دارای وکیل های خبره و باسابقه در کار خود هستند) در اینجا قصد داریم شهر همدان شهر زیبا و بزرگ معرفی کنیم و، در نهایت چند وکیل که میتوانند در امور حقوقی در این شهر به شما مشاوره دهند رو معرفی نماییم.

همدان

شهر همدان واقع در دامنه الوند و از شهرهای بسیار سرد در ایران نیز به حساب می آید، همدان قدیمی ترین شهر ایران و یکی از قدمت دار ترین شهرها در جهان هم به حساب می آید. این شهر به عنوان اولین پایتخت ایران در زمان حکومت ماد نیز انتخاب شده و در دوره های، حکومت های ساسانیان، آل بویه، اشکانیان، سلجوقیان و همچنین هخامنشیان نیز به عنوان پایتخت کشور نیز قرار داشته است.

مراکز علمی

همچنین این شهر دارای مراکز دانشگاهی معتبر و قوی(از لحاظ علمی) نظیر دانشگاه صنعتی همدان، دانشگاه بوعلی سینا، دانشگاه آزاد واحد همدان، دانشگاه پیام نور و همچنین مراکز علمی دیگر از شهر علمی و صنعتی کشور نیز محسوب می شود.

نمای استان

زمانی که از بالا به این استان نگاه می کنید نمای دایره ایی و شعاعی دارد که، به صورت متحد مرکز شما میتوانید از هر کجا دایره حرکت کردید به مرکز شهر برسید.

مراکز دیدنی شهر

این شهر دارای مراکز دیدنی بسیاری است که در ادامه این بخش های دیدنی را به شما معرفی خواهیم کرد.

پارک ها

در این شهر یک مرکز گردشگری برای میهمانان تابستان وجود داردکه واقع، در تپه عباس آباد نیز قرار دارد و مناسب برای تفریحات تابستانی کودکان و بزرگسالان است.

آرامگاه های مذهبی

در اینجا دارای مراکز مذهبی نیز برای مسیحیان از جمله کلیسای حضرت مریم، کلیسای آنجلی،کلیسای گریگوری اسپاتان و همچنین آرامگاه استر و مردخای هست.

مراکز نمادین

و همچنین این شهر دارای مراکز نمادین مشهور نظیر آرامگاه بوعلی سینا، شیر سنگی، آرامگاه باباطاهر، گنبد علویان و همچنین برج قربان است.

مراکز مذهبی برای شیعیان

از این مراکز معروف میتوان به امام زاده عبدالله، امام زاده حسین، امام زاده اهل ابن علی، امام زاده یحیی و دیگر مراکز مذهبی در این شهر نیز دیدن نمایید. که از مراکز جذاب و دیدنی که به شما حتمی توصیه می شود در، صورت سفر به این استان حتمی از این مراکز نیز بازدید نمایید.

در مورد همدان

این استان یکی از بزرگترین مراکز صنعتی کشور نیز با 17 شهرک صنعتی و دارای، کارخانه های صنعتی شاخصی مانند شیشه سازی همدان، کیک و شکلات کیوان و... هست. همچنین این شهر دارای نیروگاهای گازی بزرگ برای تولید برق است که، توانایی آن را دارد که برق مورد نیاز دیگر شهرهایی مانند زنجان، اراک و سنندج را هم نیز تامین کند.

مفاخر

از مفاخر این استان میتوان به باباطاهر شاعر برجسته معاصر، میرزا زاده عشقی خبرنگار و روزنامه نگار، احمد نیک طلب ملقب به یاور همدانی و دیگر مفاخر نیز اشاره نمود.

وکیل همدان

در انتهای صفحه این نام وکیل هایی که در همدان میتوانند به شما در زمینه های مختلف مانند دعاوی حقوقی، ثبتی، مالکیت فکری و... را به شما معرفی کنیم. دوستان خیلی ممنون که تا انتهای مقاله همراه ما بودید لطفا پیشنهادها و نظرهای خود را در قسمت کامنت ها به اشتراک بگذارید.
منبع: صفحات وب