خرید گز

گز یکی از بهترین سوغاتی هایی است؛ که شما می‌توانید برای خرید از شهرستان‌هایی مثل اصفهان، چهارمحال و بختیاری و... را می‌توانید خریداری نمایید. یکی از این راحل ها خرید گز از فروشگاه های معتبر سراسر شهرستان های مقصد که این سوغاتی رو تولید می‌کنند؛ یا اینکه شما آن را مستقیم در شهرهای که در آن زندگی می‌کنید آن را به صورت آنلاین خریداری نمایید.

حال در ادامه مقاله ما باشما درمورد موارد زیادی از جمله نوآوری در تولید گز، صادرات این محصول به خارج از کشور، انواع گز و... باشما صحبت خواهیم نمود؛ ادامه این مقاله رو با ویستا همراه باشید.

نوآوری در تولید و خرید گز

ایران و شرکت های تولید کننده گز در ایران از نوآوری های بسیار خوبی برای تولید این محصول، از خلاقیت و نوآوری بسیار خوبی برای تولید این محصول استفاده نمایید. در روش های معمول که بسیاری از تولیدکنندگان تازه کار شروع به تولید این محصول می‌کنند؛ اما تولید کنندگانی هم هستند که، هم از روش های جدید بهره میگیرند.

از این روش های بیهوده استفاده می‌کنند و طعم اصیل و بسیار خوش مزه گز ایرانی رو از بین می‌برند؛ آنها بیشتر این کار را با انجام دادن اضافه کردن اسانس، نگهدارنده های شیمایی این کار را انجام می‌دهند. درکنار این شرکت‌ها یکسری تولید کننده وجود دارند؛ که با استفاده از شیوه های نوین به‌روز و کارآمد بهترین و خوش‌مزه ترین نوع گز ایرانی رو تولید و عرضه می‌کنند.خرید گز

طعم های اصیل ایرانی گز

از این طعم های بسیار خوش مزه‌ایی که شما می‌توانید خرید گز را تجربه نمایید؛ میتوان به زعفرانی، هل، شیرخشت، ترنگبین، شورگز و... اشاره کرد.

خواص خرید گز اصیل و باکیفیت

گز با کیفیت و اصیل دارای محاسنی است که درادامه ما به شما آنها را معرفی خواهیم کرد؛ این خواص عبارت‌اند از:

طعم اصیل ایرانی و نزدیک به سبک گز محلی

استفاده از مواد اولیه ارگانیک و باکیفیت

رعایت استانداردهای اولیه بهداشتی

دارا بودن خلاقیت و ارائه محصولات با تنوع بالا وجدید

توجه به نیاز مشتریان و ارائه محصولات رضایت بخش و باکیفیت

مواد اولیه یک گز باکیفیت

مواد اولیه گز که باعث می‌شود تا شما، یک گز با خواص بسیار خوب را داشته باشید؛ انواع و اقسام مختلفی دارند. در ادامه ما به شما درمورد این مواد اولیه به شما توضیح خواهیم داد؛ این مواد اولیه عبارت‌اند از:

عسل گون

عسل گون که از درخت گون تهیه می‌شود؛ در چهامحال و بختیاری تولید می‌شود. این منطقه به دلیل دارا بودن شرایط آب وهوایی بسیار مطلوب(کوهستانی) و حضور جنگل درخت های بلوط به دست می‌آید. در بسیاری از شرکت های تولید کننده معتبر به جای استفاده از شکر از همین عسل، گون به کار برده می‌شود.

پسته و بادام

منظور از پسته و بادامی که ما به شما می‌گویم؛ پسته و بادام اصل و باکیفیت ایرانی برای تولید یک گز باکیفیت است؛ که متاسفانه معدود تولید کننده‌هایی هستند که از این مواد اولیه به صورت مرغوب استفاده نمی‌کنند و از، خورده پسته و بادام برای تولید محصول خود در ایران استفاده می‌کنند.

مواد اولیه اصیل ایرانی برای طعم دهی

در تولید گز که قرار است؛ به دست شما مصرف کننده عزیز گز ایرانی به واسطه خرید گز برسد. بسیاری از تولید کنندگان برای تولید این محصول باکیفیت از مواد اولیه مانند هل، شورگز، زعفران، گلاب و شیرخشت استفاده می‌کنند؛ که میتوان عنوان کرد این تولیدکنندگان از خلاق ترین و بی نظیرترین روش های برای تولید این محصولات بی‌نظیر استفاده می‌کنند.خرید گز

همکاری تولید کنندگان با دانشگاه

بعضی از تولید کنندگان که قصد دارند تا بهترین محصول رو، به دست شما مشتریان عزیز برای خرید گز اصل و باکیفیت به دست شما برسانند؛ با دانشگاه های تراز اول کشور همکاری می‌کنند.

آنها با اینکار نه تنها به شما مشتریان عزیز برای رساندن یک محصول با کیفیت به دست شما احترام می‌گذارند؛ بلکه باعث می‌شوند تا بازارهای صادراتی آنها با رشد کیفی محصولاتشان افزایش پیدا کرده و بتوانند برای کشور ارز آوری داشته باشند.

زمینه های همکاری با دانشگاه

بعضی از این تولیدکنندگان مطرح گز در ایران در زمینه های بسته بندی، مواد اولیه، نحوه تولید، ماندگاری محصول و... همکاری می‌کنند؛ که این به خودی خود باعث رشد در کیفیت اجزای تولید محصول برای آنها می‌شود. همان طور که بالاتر به شما اشاره کرده بودم؛ همین کار آنها علاوه بر احترام به شما مشتریان برای خرید گز، توسعه بازارهای صادراتی و ارز آوری برای کشور خواهد بود.

خرید گز و نگهداری از آن

گز به یک نکته‌ای که باید به آن حتمی توجه داشته باشید؛ نگهداری به عنوان سوغاتی از دوران صفویان در ایران است. این محصول ابتدا به صورت دستی در ایران مورد تولید قرار گرفته؛ وبعدها در سایه رشد تکنولوژی و علم برای تولید این سوغاتی خوشمزه زمینه های بسیار خوبی برای تولید این محصول به وجود آمد.

که در فرایند تولید این محصول با شرکت‌های دانش بنیان زیادی برای فرایند کنترل کیفی در بخش های بسیاری برای خرید گز توسط شما مصرف کنندگان ایرانی همکاری‌های‌، بسیار خوبی در تراز و استانداردهای جهانی صورت گرفته است.

نحوه تولید یک گز با کیفیت

برای تولید یک گز ایرانی با کیفیت باید از مواد اولیه ایرانی ارگانیک، شیرین کننده‌های طبیعی و گیاهی استفاده شود؛ که همه این مواد علاوه بر طعم جذاب باعث تقاضا بسیاربالایی برای این سوغاتی باعث شده تا، این محصول به یکی از محصولات صادراتی با کیفیت ایرانی در بحث صادرات کالاهای غذایی، گردشگری و فرهنگی ایران شده است.

این شیرینی با مواد اولیه مرغوبی که برای تولید آن به کار می‌رود؛ خرید گز را به یکی از پررونق ترین محصولات گردشگری تبدیل کرده اشت.

نگهداری گز پس از خرید گز

شما خریداران عزیز که بعد از خرید گز آن را به خانه برای مصرف می‌برید؛ باید برای نگهداری هرچه بهتر این محصول، باید به این نکات توجه نمایید. از جمله: نگهداری در جای خنک وخشک، بعداز بازکردن بسته بندی در ظرفی وکیوم و دربسته قرار دهید، در ارتباط با فضای باز آن را قرار ندهید و درنهایت بهترین راه برای نگهداری از گز قرار دادن آن در فریز یخچال خانه شما خواهد بود.

این اقداماتی که ما به شما در زمینه نگهداری از گز به شما گفتیم؛ باعث می‌شود تا شما بتوانید گز رو که انجام داده‌اید به مدت یک سال به راحتی هرچه تمام تر انجام دهید.خرید گز

ویژگی‌های گز باکیفیت برای خرید گز

گز باکیفیت برای خرید دارای ویژگی‌هایی است؛ که در ادامه ما به شما به صورت خلاصه این ویژگی های این گزها باکیفیت رو بیان خواهیم کرد. این ویژگی ها عبارت‌اند از:

استفاده از مواد اولیه مرغوب(نامرغوب باشد به دندان های شما می‌چسبد)، بسته بندی باکیفیت و مرغوب رو به شما اشاره کرد. بسیار در خرید گز باتوجه به این نکاتی که به شما عرض کردیم باشید.

نکته: اگر شما درهنگام خرید یکی از آن گزها را به صورت تستی امتحان کردید؛ مغز آن دارای تلخی بود بدانید که، از مغزهای خوبی برای تولید آن گز و استفاده شما به کاربرده نشده است.

نکته2: گز حتی به عنوان یک خوراکی ارزشمند در موقع استراحت به شمار می‌رود؛ که شما می‌شود هنگام استراحت در منزل، بازی تنیس یا استراحت مهندسین صفرتا صدساخت زمین تنیس و... که برایشان بین زمان استراحت بسیار دل انگیز خواهد بود.

سخن آخر

تا اینجای مقاله ما به شما درمورد موارد زیادی از جمله مواد اولیه گز، نحوه نگهداری آن، ویژگی های یک گز باکیفیت و... باشما صحبت داشته‌ایم. حال شما باید درهنگام خرید گز باتوجه به نکاتی که به شما گفته‌ایم؛ دقت داشته باشید تا از خرید خود پشیمان نشوید.

دوستان عزیز خیلی ممنون که تا انتهای مقاله همراه ما بودید. لطفا نظرها و پیشنهادهای خود را در قسمت کامنت ها باما و بقیه به اشتراک بگذارید.