قزوین

قزوین یکی از شهرها ایران واقع در مرکز استان است که نزدیک به پایتخت کشور درغرب تهران است. این شهر قدمتی تاریخی دارد که به دستور شاپورساسانی رونق اقتصادی خوبی یافت. در این مقاله قصد داریم تا شما با شهر قزوین و وکیل هایی که در این شهر به شما در حوزه های حقوقی در صورت نیاز کمک کنند به شما معرفی نماییم.

قزوین

قزوین در زمان حکومت صفویه نزدیک به شش دهه پایتخت ایران بوده از همین حیث دارای اماکن تاریخی و موزه های باستانی فروان بسیاری است. این شهر پایتخت خوش نویسی زبان پارسی در کشور بوده و دارای خوش نویسان برجسته ایی مثل میرعماد قزوینی اشاره داشت. این استان از نظر تاریخی دارای رتبه اول در کشور و در رتبه سوم در جهان را دارد که از جمله این آثار باستانی دیرینه میتوان به مواردی مانند مسجد جامع قزوین، حمام قجر، کاخ چلهون ستون، آب انبار سردار، خیابان سپه(اولین خیابان در ایران) و... نیز اشاره کرد.

زیرساخت های قزوین

در این استان به دلیل قرار داشتن در کریدور بودن شرق به غرب دارای امکانات آموزشی و صنعتی بسیار فراوانی مانند چند ده شهرک صنعتی، امکانات آموزشی مناسب و فراوان مانند دانشگاه علوم پزشکی قزوین، دانشگاه بین المللی امام خمینی، دانشگاه آزاد و... هست.

سوغاتی

از سوغاتی های این شهر میتوان به پسته، باقلوا و شیرینی جاتی مانند باقلوای گل پیچ، باقلوا لوزی، شیرینی پادرازی، شیرینی برنجی، نان چرخشی، نان بادامی و نان قندی نیز اشاره داشت.

هزینه های زندگی

در این شهر به دلیل موقعیت مناسب کاری و آموزشی که در این شهر وجود دارد مانند شهرک های صنعتی و مراکز آموزشی قوی هزینه های زندگی در این شهر بسیار بالاست به طوری که قزوین بعد از تهران دومین استان گران برای زندگی کردن به شمار می رود.

خوراکی ها

در این شهر خوراکی ها و غذاهای خوشمزه بسیار لذیذی نیز پخت می شود که از جمله آن ها شیرین پلو، هلیم سنتی قزوین، قیمه نثار، آش دندان کشه، اشکنه، دیماج، کاله جوش، آش دوغ، یتیم چه و ماش پیازو نیز اشاره داشت.

جاذبه های گردشگری

قزوین به لحاظ تاریخی بودن از جاذبه های گردشگری و تاریخی زیادی در خود جای داده که از جمله این موارد میتوان به عمارت چهلستون قزوین، سر درب عالی قاپو، مدرسه امید و عمارت شهربانی نیز اشاره نمود.

عمارت ها

از دیگر عمارت های معروف این شهر باید به عمارت سردار مفخم، عمارت باغ سپهدار و عمارت شهربانی نیز اشاره نمود.

بازار

از بخش جذاب برای بانوان باید به بازار رفت که بخش مورد علاقه خانم ها به شما می آید، این جا با بازارهای اصیل و با قدمت بالا مانند بازار قزوین، سرای قیصریه ویا سرای وزیر اشاره داشت که هیچوقت نمیتوان حال و هوای بازار سنتی با پاساژهای امروزی عوض کرد.

وکیل قزوین

دوستان عزیز تا اینجا مقاله ما کمی به صورت سطحی با قزوین آشنا شده و در اینجا با وکیل های خبره و کار بلد این شهر رو معرفی کنیم تا در صورت برخورد با مواردی حقوقی بتوانید با بهترین تجربه از آن نیز داشته باشید. مخاطبان عزیز خیلی ممنون تا انتهای مقاله همراه ما بودید. لطفا نظرها و پیشنهادهای خود را در قسمت کامنت ها نیز وارد نمایید.
منبع: صفحات وب